Türkiye ve İran, tarih, jeopolitik, nüfus ve kültürel kimlik itibariyle bölgenin en önemli ülkeleridir. İki ülkenin de yıllar boyunca iyi komşuluk ilişkileri olmuştur.
Bu özellikler iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamış, ithalat ve ihracat konuları iki ülke arasında oldukça gelişmiştir. İki ülke arasında madencilik (doğal taş) petrol, karbon ürünleri, plastik malzemeler, mobilya ve daha birçok ürünün ticaretini yapan Darte Globe üstün hizmet anlayışı, disiplinli ve çalışkan ekibiyle iki ülke arasındaki ticareti geliştirmede önemli rol oynamaktadır.

Ana ofisimiz İstanbul'da olmakla birlikte İran'ın farklı bölgelerinde (Tahran, İsfahan, Bandar Abbas,Urmia, Bazergan Gürbulak sınırı) kurduğumuz ofislerle İran'daki müşterilerimize kendi ülkelerinin ticari kurallarına göre Türkiye Cumhuriyeti ile ticaret yapma imkanı sunmaktayız. Aynı şekilde Türk şirketlerinin İstanbul'daki ana ofisimizin aracılığı ile daha basit bir şekilde İran'la ciddi ve profesyonel ticari sözleşmelere imza atma olanağı sunmaktayız. İran ve/veya Türkiye çıkışlı tüm yüklemeleriniz için nakliye, gümrük, kalite kontrol gibi bir çok hizmeti profesyonel ekimizle sunmaktayız. 

Hızlı İletişim